Szkoła Pamięta

Zbliża się dzień 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nam, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty oraz zapalając znicze – symbole pamięci, wdzięczności i modlitwy. Nasza szkoła od wielu lat pamięta o zmarłych nauczycielach, pracownikach i przyjaciołach szkoły. Także w tym roku uczniowie klasy VIII b (członkowie SU) zapalili znicze na grobach znajdujących się na nowomiejskim cmentarzu parafialnym. Kolejny raz wzięliśmy też udział w akcji #SzkołaPamięta.„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.