Niezwykłe warsztaty

Dziś uczniowie klasy Va mieli ogromną przyjemność uczestnictwa w bardzo interesujących warsztatach w ramach pracowni aktywnego korzystania z technologii. Zajęcia prowadzone były przez edukatorów ze Stowarzyszenia ROBISZ.TO. W ramach zajęć pt. “Patrzysz i zmieniasz – miasto bez reklam” uczniowie poznali możliwości programu do obróbki zdjęć Affinity Photo. Natomiast w zajęciach pt. “Na koniec świata i jeszcze dalej “ projektowali model 3D swojego świata w programie Tinkercad, poznając jednocześnie jego nieograniczone możliwości tworzenia nawet najbardziej zakręconych projektów. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem i ciekawością podchodzili do zadań wyznaczonych przez edukatorów a po zajęciach wyrażali swoje zadowolenie z nietuzinkowych warsztatów, bardzo wartościowych w nową wiedzę i umiejętności. Warsztaty obejmowały budowę modelu w programie Tinkercad, podstawy astronomii, podstawy druku 3D, obróbkę zdjęć w programie graficznym Affinity Photo oraz podstawową wiedzę z terenoznawstwa, projektowania i rysowania.