Mobilne planetarium

Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki uczestniczyli dziś w seansie mobilnego planetarium. Pod kopułą rozgwieżdżonego nieba młodsze dzieci oglądały film pt. „Cztery pory roku”. Główną bohaterką filmu była dziewczynka Mia, która spędzała wakacje u dziadka. Pewnego razu Mia znajduje klucz, którym otwiera drzwi do świata kosmosu. Dziewczyna czyta również książkę „Ziemia-cudowna planeta”, której autorem jest jej dziadek. W ten sposób mała Mia dowiaduje się, jak zmieniają się pory dnia i roku, co dzieje się wówczas na niebie, jakie zmiany zachodzą w kosmosie. Dziewczynka przeżywa wiele przygód, a gdy nadchodzi pora wyjazdu, oznajmia wszystkim, że to były jej najwspanialsze wakacje. Pokaz bardzo się wszystkim podobał. Uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy z kosmosu do szkolnych ławek.

W pokazach mobilnego planetarium uczestniczyli także uczniowie klas IV, V a, VIa i VIII b. Starsi uczniowie obejrzeli film dotyczący praw Keplera, odkryć Mikołaja Kopernika, a także mieli okazję poczuć się jak w pierwszym wagoniku rollercostera.