Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie, bajki oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności.

Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeniu przez dzieci wielu barier. Kolorowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowieści rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Samorząd Uczniowski wraz se swoimi opiekunami – paniami: Grażyną Zakrzewską i Magdaleną Kortes zaprasza całą społeczność szkolną do przebrania się w dniu 4 listopada w swoją ulubioną bajkową postać. Macie okazję puścić wodze fantazji i uczynić ten dzień bardziej kolorowym, radosnym, piękniejszym.

Niech ten listopadowy piątek rozbłyśnie w naszej szkole wszystkimi kolorami świata!

Dla Rodziców Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest okazją, by spędzić czas ze swoim dzieckiem czytając lub oglądając wspólnie bajki.