Pomoc dla zwierząt w przytuliskach

Już po raz kolejny w naszej szkole zrodziła się inicjatywa zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w przytuliskach na terenie powiatu nowomiejskiego. Tym razem zadania podjęli się uczniowie z Samorządu Szkolnego i Szkolnego Koła PCK. 

Akcja trwała dwa tygodnie, podczas których udało się zgromadzić około 100 kg karmy suchej i mokrej dla psów i kotów. Dzieci przyniosły także koce oraz zabawki dla zwierząt.

Całe nasze zbiory zostały przekazane przez uczniów przedstawicielom Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Przytul Psisko” oraz przytulisku działającym przy Zakładzie Komunalnym w Kurzętniku. W najbliższym czasie karma dotrze także do Pani Ewy Brząkały, która dokarmia wolno żyjące koty w różnych punktach naszego miasta.

Opiekunki grup SU i SKPCK Grażyna Zakrzewska i Liliana Lisakowska dziękują wszystkim za włączenie się w akcję oraz tym, którzy przekazali dar serca dla bezdomnych zwierząt.