„Na ratunek Poli–Profilaktyka Smyka”

Uczniowie klas pierwszych już od września rozpoczęli realizację projektu profilaktycznego „Na ratunek Poli–Profilaktyka Smyka”. Projekt został zainicjowany przez warmińsko-mazurską Policję, a jego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie czyhających na nie niebezpieczeństw. W ramach projektu „Profilaktyka Smyka” przekazano szkole kompleksową bazę dydaktyczną do prowadzenia spotkań z uczniami klas I-III, w której zawarto scenariusze zajęć opracowane przez pedagogów, karty pracy uczniów, zestaw kolorowanek, pieczątkę, dyplomy dla dzieci, piosenkę profilaktyczną oraz książkę edukacyjną. Książka składa się z 13 rymowanych historyjek, w których główna bohaterka mierzy się z konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań, a z pomocą jej spieszy policjant. Publikacja ma nie tylko przestrzec dzieci przed zagrożeniami, na które narażone są w codziennym życiu, ale także kreować wśród najmłodszych obraz policjanta-przyjaciela, na którego zawsze można liczyć. Autorką tej książki jest policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, kom. Jolanta Sorkowicz, a główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Pola. Inspiracją do przygód przesympatycznej, choć psotnej bohaterki, była czteroletnia córka autorki. Etapem końcowym projektu jest udział naszych uczniów w konkursie plastycznym. Tematem tego konkursu było zilustrowanie wybranej przygody Poli. Zajęcia z Polą sprawiły dzieciom wiele radości. Wiedza, którą dzieci zdobyły pozwoli im na bezpieczne poznawanie otaczającego świata.