,,Szkoła mycia rąk Eli i Maxa”

W poniedziałek naszą szkołę odwiedziła Pani Joanna Rumińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Z uczniami klasy I b przeprowadziła zajęcia edukacyjne w ramach programu ,,Szkoła mycia rąk Eli i Maxa”. Dzieci zapoznały się z postaciami Eli i Maxa, które-tak jak one – są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk.
Następnie Pani Joanna udzieliła instruktażu, jak właściwie powinno się myć ręce. Podkreśliła, że częste mycie rąk powinno być stałym nawykiem, niezależnie od okoliczności.
W zadaniach praktycznych uczniowie bezbłędnie rozwiązali test. Na koniec zajęć pokolorowały postać Eli i Maxa.
Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Eli i Maxa’’ i kolorowe zakładki do książek.
Dziękujemy Pani Joannie za przekazanie wiedzy o tym, jak, kiedy i dlaczego należy myć ręce, to ważny krok w edukacji dziecka.