Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Uczennice naszej szkoły – Oliwia Brzeska, Julia Dreszler i Aleksandra Kruszewska z kl. VIII b, należące do Szkolnego Koła PCK wzięły udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście.  Do udziału zgłosiło się 9 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu w swojej grupie wiekowej (kl. VII i VIII). Zadaniem zespołów było rozwiązanie testu dotyczącego historii i wiedzy ogólnej PCK, po którym dziewczęta musiały przejść przez 5 stanowisk, by udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Różnice w punktacji drużyn były bardzo niewielkie. Nasze uczennice zajęły zaszczytne 6 miejsce.

Jerzy Czapliński, wicestarosta pogratulował drużynom umiejętności udzielania pierwszej pomocy i  zaznaczył, żeby nigdy nie była ona potrzebna. Gratulujemy!