„Dziady” cz.II – projekt uczniów klasy VIIIb

W czwartek, 17 listopada, uczniowie klasy VIII B wcielili się w bohaterów „Dziadów”. Wieczorową porą w auli szkolnej wystawili II część dramatu Adama Mickiewicza. Na widowni zasiedli licznie zgromadzeni Rodzice, uczniowie klas VI-VIII oraz nauczyciele. Idea wystawienia „Dziadów” pojawiła się w ubiegłym roku szkolnym. Pandemia skutecznie uniemożliwiła realizację przedsięwzięcia. W tym roku, w listopadzie, miesiącu, w którym wspominamy tych, którzy odeszli na zawsze, udało się zrealizować pomysł.W klimat obrzędu, który opisuje dzieło wybitnego polskiego poety pomogła wprowadzić obecnych wspaniała scenografia, kostiumy i muzyka, które dodały całemu występowi niezwykłej aury tajemniczości. Mimo tremy, nasi młodzi aktorzy wspaniale poradzili sobie z aktorskim wyzwaniem.Inscenizacja „Dziadów” była wspólnym projektem Pań: Renaty Żurańskiej – polonistki oraz Grażyny Zakrzewskiej – germanistki i nauczyciela bibliotekarza w naszej szkole. Ósmoklasiści wystawiając „Dziady” zrealizowali projekt z języka polskiego w ramach Tygodnia Bibliotek.Dziękujemy Rodzicom za pomoc w realizacji wydarzenia, dzięki któremu mogliśmy doświadczyć wielu pozytywnych emocji podczas oglądania przedstawienia.