Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień u pierwszoklasistów

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który świętujemy 21 listopada to wspaniały moment do przypomnienia sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy, miłe słowo i gest. Uczniowie klas pierwszych podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą sposobów okazywania sobie życzliwości w czasie pobytu w szkole, domu, na boisku szkolnym, podczas przerwy. Odgrywali scenki dramowe, podczas których wskazywali właściwe zachowania w relacjach z rówieśnikami. Prezentowali również różnorodne formy pozdrowień oraz poznali pozdrowienia w różnych językach świata. Dzieci obejrzały także bajki pt. „ Psie opowieści – życzliwość” oraz „Kocia życzliwość. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał order z napisem „Jestem życzliwy”. Ten dzień utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Należy zacząć od jednego dnia, a potem przedłużyć to na kilka następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.