Wieczór z ciekawą książką

Uczniowie klasy IA i IB spotkali się na wieczorze z ciekawą książką. Bohaterem spotkania był Kubuś Puchatek oraz jego przyjaciele mieszkający w Stumilowym Lesie. Na samym początku wieczornego spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą autora książek – A. A. Milne a, poznały zabawki Krzysia i wysłuchały historii powstania powieści o misiu o małym rozumku. Później dzieci wysłuchały czytanych przez nauczyciela opowiadań o przygodach Puchatka, Prosiaczka, Króliczka, Tygryska, Kłapouchego, Kangurzycy i Sowy Przemądrzałej. Obejrzały również różne wydania książek o najbardziej znanym na świecie misiu. W następnej części spotkania dzieci wykonywały różnorodne zadania – prowadziły Kubusia przez labirynt do domku w Stumilowym Lesie, wyszukiwały różnice między portretami misia, wyklejały plasteliną ilustracje bohaterów książki, układały puzzle. Dzieci szukały również przysmaku misia – miodu. Znalazły go w ulu pełnym bzyczących pszczół. Oczywiście po znalezieniu przysmaku nastąpiła degustacja słodkiego przysmaku. Na sam koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał odznakę Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz pamiątkowy dyplom. Spotkanie minęło bardzo szybko. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania, zgodnie i twórczo pracowały w grupach. Podczas zabawy było wesoło i gwarno, tak jak przystało na przyjaciół Kubusia Puchatka. Przez cały czas na twarzach dzieci gościł uśmiech.