Andrzejki w klasach pierwszych

Święty Andrzej ukaże, co ci los przyniesie w darze… 

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą ludziom zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji, dostarczają wielu przeżyć i emocji.

Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

Dzieci często zastanawiają się, co spotka ich w życiu, planują i marzą.  Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny od innych dni – dzień tajemniczych wróżb i czarów. I właśnie dziś uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się ze św. Andrzejem. Wróżbom i zabawie nie było końca. Uczniowie dowiedzieli się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka, jak będzie nazywał się wybraniec serca, kim będą, gdy dorosną. Radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni i pełni wiary w spełnienie wróżb wrócili do domów.