Bieg Mikołajkowy

Dziś naszą szkołę zaszczyciło grono małych Mikołajków z nowomiejskich szkół podstawowych oraz przedszkola miejskiego. Na boisku szkolnym dzieci w czapeczkach Mikołaja przystąpiły do Biegu Mikołajkowego, który został zorganizowany z inicjatywy Pana Mirosława Urbanowskiego – Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej. Biegi Mikołajkowe są już tradycją w naszym mieście. Przystępują do nich rokrocznie dzieci z oddziałów zerowych. Pandemia przerwała na dwa lata tę tradycję, ale już w tym roku do niej wróciliśmy .Dzieci – z podziałem na dziewczynki i chłopców – miały do pokonania krótki dystans na szkolnym boisku. Na najlepszych czekały medale, a dla wszystkich uczestników różnorodne smakołyki, które ufundowali nowomiejscy przedsiębiorcy. Temu miłemu wydarzeniu towarzyszyła świąteczna muzyka i miła atmosfera. Wszyscy już poczuli magię świąt. Po biegu Mikołaje rozgrzały się herbatką i z uśmiechami na twarzach wróciły do swoich placówek .Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie. Do zobaczenia za rok.