Konkurs na niemiecki Kalendarz Adwentowy

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową SPSK im. Św. Franciszka w Elblągu.
Spośród kalendarzy wykonanych przez uczniów klas ósmych członkowie komisji wybrali 3 wyróżniające się estetyką, pomysłem oraz dużym nakładem pracy. Wysłano je do Elbląga. Są to prace należące do Wiktorii Wójcik, Julii Lubczyńskiej i Oliwii Jadanowskiej z kl. 8c oraz Aleksandry Kruszewskiej i Oliwii Brzeskiej z kl. 8b.
Elbląskie jury zdecyduje, które z przesłanych kalendarzy zasługują na nagrodę lub na wyróżnienie.
Uczniowie, których prace ocenione będą najwyżej zostaną zaproszeni na jasełka prezentowane przez studentów. Podczas przedstawienia nagrodzone kalendarze wystawione będą na aukcję. Pieniądze uzyskane dzięki licytacji zostaną przekazane do naszej szkoły i przeznaczone dla rodziny znajdującej się w ciężkiej sytuacji życiowej.