Wojewódzka Konferencja SzPZ

8 grudnia 2022 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie, w której jako placówka należąca do sieci SzPZ z radością uczestniczyliśmy. Naszą szkołę reprezentowały panie: Kinga Szczechla i Sylwia Wojenkowska.

Zdobyta podczas konferencji wiedza zostanie wykorzystana w bieżącej pracy szkoły i na pewno ułatwi nam drogę do uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie. Uczestnicy Konferencji wysłuchali wykładów na następujące tematy:1. Czerwone mięso zabija – nośny tytuł medialny, ostrzeżenie zdrowotne czy materiał źródłowy? dr inż. Adama Więka2. Jedzenie emocjonalne – emocje i rola jedzenia w ich regulacji – dr. inż. Joanna Ciborskiej3. Szczęśliwi zmieniają świat – jak zadbać o dobry stan psychiczny, emocjonalny i społeczny uczniów – Małgorzaty Głodzik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczytnie. Obecni na Konferencji wysłuchali również wystąpień przedstawicieli Oddziału Terenowego w Olsztynie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz lokalnych producentów żywności.

Konferencja była okazją do rozmowy i wymiany doświadczeń z innymi koordynatorami zespołów Szkół Promujących Zdrowie. Wysoko cenimy sobie takie spotkania i w miarę możliwości uczestniczymy w nich z wielką radością.