Jasełka Bożonarodzeniowe

Dziś w naszej szkole już od rana panowała świąteczna atmosfera, która udzieliła się całej społeczności szkolnej. Z klas dobiegały dźwięki kolęd i radosnych rozmów uczniów. Dzisiejszy dzwonek szkolny również wprowadzał wszystkich w atmosferę świąt.

Jasełka w konwencji teatru cienia przygotowali uczniowie klasy IV b pod kierunkiem katechetki Pani Kingi Szczechli i Pani Sylwii Wojenkowskiej. Wzruszający spektakl jasełkowy uzupełniony o piękne, głębokie utwory muzyczne skłonił wszystkich do refleksji i bardzo spodobał się widzom.

Widowisko o Bożym Narodzeniu obejrzeli również goście specjalni – podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim, którzy przybyli do naszej placówki na zaproszenie Dyrektora Szkoły.

Nauczycielski zespół wokalny, prowadzony przez nauczyciela muzyki Pana Marka Piątkowskiego, złożony z pedagogów z naszej szkoły przygotował na ten dzień nie lada niespodziankę. Uczniowie wysłuchali w ich wykonaniu popularnej polskiej kolędy „Lulajże, Jezuniu” wykonanej w dwugłosie. Nauczycielom akompaniował na fortepianie Pan Marek Piątkowski.

To był piękny, wzruszający dzień pełen serdeczności, uśmiechów, uścisków, łez wzruszenia i pięknych życzeń, jak na wielką naszą „Trójkową” rodzinę przystało.