Wystąpiliśmy w Kinoteatrze Harmonia z „Bożym Narodzeniem Cieniem Malowanym”.

Trwamy w tradycyjnym okresie Bożego Narodzenia. Instytucje organizują spotkania, jasełka i występy świąteczne. Niecodzienne przedstawienie odbyło się dzisiaj w Kinoteatrze Harmonia.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka cieni pt. „Boże Narodzenie Cieniem Malowane”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć, jak młodzi aktorzy, nie wypowiedziawszy ani słowa przedstawili historię od Zwiastowania Maryi przez Narodziny Jezusa, wizytę pasterzy i królów w stajence, po tradycyjną Wigilię w domach. Stroje, rekwizyty i gra aktorska zapewniły liczne wrażenia artystyczne.

W ciemnej sali Kinoteatru Harmonia towarzyszyła zebranym piękna muzyka, m.in. zespołu TGD czy Męskiego Chóru Akatystowego, która była swego rodzaju narratorem opowieści. Nastrojowy klimat sprawił, że czego nie zobaczyły oczy, dopowiedziała wyobraźnia.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili: Burmistrz Miasta Pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Nadolski, Radni Miejscy – Pani Barbara Bober oraz Panowie: Jarosław Oelberg, Adam Kłosowski, Jan Obuchowski i Andrzej Jankowski, Prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Pan Kazimierz Przybylski, Rodzice naszych Uczniów oraz mieszkańcy Nowego Miasta. Owacje na stojąco były prawdziwą nagrodą dla młodych aktorów.

Nad przygotowaniem jasełek czuwały panie Kinga Szczechla i Sylwia Wojenkowska.

Dziękujemy Pani Katarzynie Olęckiej – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury oraz wszystkim pracownikom tejże instytucji za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Widzom dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok!