XXXI Światowy Dzień Chorego

,,Choroba jest częścią ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli przeżywana jest w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie,, Pod hasłem ,,Miej o nim staranie’’ 10 lutego 2023 r. w przeddzień Święta Matki Bożej z Lourdes, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich obchodziliśmy XXXI Światowy Dzień Chorego. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji chorych, pracowników zdrowia oraz wolontariuszy. Po niej, w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyło się spotkanie przy stole. Zgromadzonych powitała Ewelina Niścigorska-Bojarska, dyrektor szkoły. Następnie głos zabrał Andrzej Nadolski, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Katarzyna Lewandowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim. Goście zostali poczęstowani ciepłą zupą i pysznym ciastem. Uczestników spotkania zachwyciła część artystyczna w wykonaniu przesympatycznych przedszkolaków. Spotkanie zakończyły wspólne śpiewy biesiadne. Obchody Światowego Dnia Chorego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich odbywają się rokrocznie. Pielęgnując tę tradycję uwrażliwiamy na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie chorego. Ważne jest, abyśmy my, zdrowi nie zapomnieli o tych, co zmagają się z cierpieniem – chętnie z nimi przebywali, obdarzali dobrym słowem i ciepłym uśmiechem. Należy nadmienić, że organizatorami dzisiejszej imprezy był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, Parafia pw. św. Tomasza oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *