„Niesamowite przygody 10 skarpetek”

Omawianie lektury nie musi być nudne. Przekonali się o tym drugoklasiści, którzy w tym tygodniu ukończyli pracę nad książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Każdy uczeń wykonał swój autorski lapbook, w którym umieścił najważniejsze i najciekawsze informacje z przeczytanej lektury. Praca nad lapbookiem dała możliwość wykazania się kreatywnością w pisaniu przygód kolejnych skarpetek. Była też okazja do wspólnej zabawy w Dniu Kolorowych Skarpetek. Drugoklasiści popisali się świetną znajomością lektury biorąc udział w klasowym interaktywnym turnieju. Na zajęciach artystycznych wykonali skarpetkowe pacynki według własnego pomysłu, które wystąpiły w klasowym teatrzyku „Niesamowita przygoda jedenastej skarpetki”. Na zakończenie cyklu lekcji poświęconych omawianiu lektury uczniowie z II a udali się do Biblioteki Miejskiej, by wziąć udział w ciekawych warsztatach na temat narodzin książki.