Dzień z Kopernikiem w naszej szkole

Dziś uczciliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Rano wszyscy uczniowie otrzymali pierniki ufundowane przez Radę Rodziców. Słodkie upominki w kształcie serc sprawiły całej społeczności szkolnej ogromną radość.

O godzinie 10.00 w odrestaurowanej auli szkolnej odbył się turniej wiedzy dla klas IV pod nazwą „Śladami Mikołaja Kopernika”. Celem imprezy było propagowanie wiedzy o Mikołaju Koperniku, o jego działalności, osiągnięciach oraz miejscowościach leżących na Szlaku Kopernikowskim.

Trzyosobowe drużyny z klas IV rywalizowały w konkurencji wiedzowej i plastycznej.

Klasę IV a reprezentowali: Aleksandra Kozłowska, Aleksander Kowalski oraz Marcin Wrzosek, IV b – Szymon Kołecki, Bartosz Gortatowski i Franciszek Kasprowicz, IV c  – Julia Samsel, Piotr Zgliczyński i Filip Robaczewski.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy o Mikołaju Koperniku, a prace plastyczne zachwyciły swoją oryginalnością i pomysłowością.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła klasa IV b, natomiast klasy IV a i IV c uplasowały się na drugim miejscu.

Nagrody w konkursie, dzięki zaangażowaniu Pana Ryszarda Krzemieniewskiego, który był koordynatorem imprezy, ufundowali: Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim, Toruniu, Lubawie i Fromborku oraz Polskie Towarzystwo Astronomiczne Warszawa, Fundacja „Nicolaus Copernicus” Truszczyny, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Kraków.

Główną nagrodą w Turnieju był Voucher na sponsorowaną wycieczkę do Fromborka „Śladami Mikołaja Kopernika”, na którą uda się zwycięska klasa wraz z wychowawcą. W programie wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Wzgórza Katedralnego i Zalewu Wiślanego.