Wycieczka klas V a i VI a

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny klasy Va i Vla wybrały się pod opieką swoich nauczycieli – Pani Renaty Żurańskiej, Grażyny Zakrzewskiej, Małgorzaty Grześkiewicz, Piotra Gorzki i Kingi Szczechli do Parku Trampolin w Ostródzie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Na terenie parku znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego trenera. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji. Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów, uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w zbijaka, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem. Park stanowi doskonałą alternatywę dla siłowni, czy innych sposobów spędzania czasu. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody. Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.