Z wizytą w szkołach średnich

Dnia 20.03.2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Doradca zawodowy pani Ewa Piotrowska przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły na zbliżający się rok szkolny 2023/2024.Uczniowie odwiedzili  poszczególne gabinety przedmiotowe, aulę i halę sportową. Uczniowie klas profilowanych w przystępny i interesujący sposób przybliżyli uczniom specyfikę swoich klas. Odpowiadali również na pytania dotyczące organizacji edukacji. Osiągnięcia uczniów oraz historię szkoły przedstawiła pani dyrektor szkoły Barbara Przeradzka- Martko .

Dnia  23.03.2023 roku klasy ósme odwiedziły Zespół Szkół w Kurzętniku. Wszystkich uczniów powitała pani Edyta Karpińska doradca zawodowy tejże szkoły. Uczniowie przez 2 godziny odbywali warsztaty tematyczne zgodnie w wybranym profilem zawodowym m.in.: technik urządzeń systemów energetyki odnawialnej, technik rachunkowości, technik handlowiec, technik informatyk, technik żywienia, technik grafiki i poligrafii  cyfrowej, zawód mechanik. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Następnie chłopcy z klas ósmych udali się do zakładu Expom, gdzie została im przedstawiona oferta praktyk oraz mogli obejrzeć całą linię produkcyjną zakładu .Opiekę nad uczniami sprawowali Maria Michalska, Maja Orzechowska, Piotr Gorzka, Małgorzata Grześkiewicz. Grażyna Zakrzewska, Justyna Suwińska.

Dzięki spotkaniom uczniowie zainteresowani różnymi przedmiotami oraz zawodami będą mogli podjąć świadomą decyzję wyboru szkoły oraz konkretnej klasy.