Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole

W dniach 27-29.03.2023 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Dziękuję, Przepraszam, Proszę”. Rekolekcjom w szkole przewodniczył kleryk z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu – ks. Dawid Szczodrowski. W kościele zaś posługiwał rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu ks. Stanisław Adamiak. Rekolekcje były przeznaczone dla uczniów klas 0-4 oraz 5-8.W trakcie ich trwania skupiliśmy się na analizie słów: „Proszę”, „Dziękuję” i „Przepraszam”.Na początku Rekolekcji omówiliśmy znaczenie słowa „Proszę” i jego wpływ na nasze relacje z innymi ludźmi. Następnie omówiliśmy znaczenie słowa „Dziękuję”. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że często brakuje nam czasu i chęci, by zwiększyć wdzięczność dla tych, którzy nam pomagają. Ostatnim słowem, na którym się skupiliśmy, było „Przepraszam”. Przypomnieliśmy sobie, jak łatwo popełniamy błędy i jak ważne jest umiejętne przeproszenie. Nauczyliśmy się, że przepraszanie wymaga pokory i skupienia na drugim człowieku. Rekolekcje Wielkopostne były dla nas refleksją nad wspólną relacją z innymi ludźmi. Nauczyliśmy się, jak ważne w naszych relacjach są słowa: „Proszę”, „Dziękuję” i „Przepraszam”. Pierwszego i trzeciego dnia po wygłoszonej katechezie w szkole udaliśmy się do Kościoła na Eucharystię, drugiego dnia przeszliśmy wspólnie Drogę Krzyżową. Każdy dzień był pięknym duchowym przeżyciem. Niech nauka płynąca ze spotkań owocuje każdego dnia.