Szkolenie dla rodziców

Coraz częściej spotkać można niepokojące statystyki dotyczące nadużywania smartfonów przez dzieci. Według luźnych badań aż 43% dzieci od 6 miesięcy życia do 2 lat regularnie korzysta z tabletów i telefonów. Natomiast już w przedziale wiekowych między 2-3 rokiem życie jest to 62%, a powyżej 5 lat – aż 84%. Zjawisko nadużywania Internetu i urządzeń elektronicznych otrzymało już swoją nazwę – fonoholizm. Czy jest niebezpieczne dla rozwijających się dzieci? Jak możesz sprawdzić, czy dziecko nie jest uzależnione i na czym polega udzielanie pomocy uzależnionemu dziecku? W związku z powyższym 4 kwietnia 2023 roku na spotkaniu zorganizowanym dla Rodziców naszych Drogich Przedszkolaków, psycholog szkolny Pani Julia Jabłońska zaprezentowała prezentację dotyczącą uzależnień dzieci od tabletów, telefonów i komputerów. Wraz z pedagogiem szkolnym Panią Marią Michalską przekazała wiele cennych wskazówek dla Rodziców. Podczas zabrania omówiono również zasady funkcjonowania i korzystania z platformy 4Parents.Dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie.