Zawody matematyczne

Dzisiaj Wojciech Cymer i Ignacy Dąbkowski reprezentowali naszą szkołę w Nowomiejskim Konkursie Matematycznym dla klas VIII szkół podstawowych „Moje miasto i Ziemia Lubawska w liczbach” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Celem konkursu jest podnoszenie jakości kształcenia matematycznego, upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań miastem i regionem oraz dostrzeżenie przydatności liczb w praktyce. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Przedmiotem konkursu był test składający się z zadań typu zamkniętego i otwartego, z zakresu wymagań egzaminacyjnych obowiązujących w 2023 r. Uczestnicy mieli 60 min na jego rozwiązanie. Treści zadań dotyczyły m.in. Nowego Miasta Lubawskiego i Ziemi Lubawskiej w ujęciu liczbowym. Nasi uczniowie zajęli III miejsce – Wojciech Cymer, uczeń klasy VIII b oraz V miejsce – Ignacy Dąbkowski, uczeń klasy VIII b. Poziom uczestników był wysoki i wyrównany. Nauczycielem prowadzącym obu uczniów jest pani Lidia Wiśniewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.👏