Akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 maja .„Pamięć jest w nas” to hasło przewodnie uroczystej akademii, którą dziś w auli szkolnej zaprezentowali Uczniowie klasy VI a. W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej momencie uczestniczyli: Burmistrz Miasta Pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Nadolski, Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski oraz Redaktor Naczelny Gazety Nowomiejskiej Pan Ryszard Ulatowski. Montażem słowno-muzycznym uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność szkolna w galowych strojach, ozdobionych symbolicznymi kotylionami, ze skupieniem wsłuchiwała się w treści prezentowane przez Uczniów. Szóstoklasiści przybliżyli dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie i drugiej na świecie).Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii i patriotyzmu oraz okazja do chwili refleksji. Uroczystość przygotowały: Pani Renata Żurańska oraz Pani Małgorzata Grześkiewicz. O efektowną oprawę plastyczną zadbały: Pani Katarzyna Wiśniewska i Pani Wiesława Markowska. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.