Ogólnopolski Tydzień Biblijny w naszej szkole

W dniach 23-29 kwietnia 2023 r. przeżywaliśmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Hasło: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

Tydzień biblijny w naszej szkole podczas katechezy to czas, kiedy wyznawaliśmy wartości chrześcijańskie i poznawaliśmy treści biblijne. Czytaliśmy oraz oglądaliśmy różne wydania Biblii dla dorosłych i dla dzieci. W ciągu tygodnia, na katechezie prowadzonej przez Panią Kingę, Uczniowie czytali Pismo Święte. Analiza Słowa Bożego inspirowała i pokrzepiała.

Dzieci czytały Biblię w różnych miejscach i w różnych pozycjach. Uświadomiły sobie, że wiara nie jest nudna, Pismo Święte nie jest nudne i katecheza nie jest nudna – sami spójrzcie …