Narodowe Święto Zwycięstwa

W dniu 8 maja obchodziliśmy 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Także w tym roku uczniowie naszej szkoły oddali hołd poległym na wszystkich frontach II wojny światowej. Klasa VIII b przygotowała montaż słowno-muzyczny „Nikt nie jest zapomniany, nic nie jest zapomniane”, w którym wspominano wierszem i piosenkę najważniejsze wydarzenia lat 1939-1945. Tragizm, bestialstwo, wywózki i planowane eksterminacje ludności przedstawione przez młodzież słowami poetów skłoniły zgromadzonych w auli szkolnej do chwili refleksji nad kruchością ludzkiego losu, przemijaniem, ulotnością i wartościami, jakie daje nam pokój.

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Św. w intencji ofiar II wojny światowej w nowomiejskiej Bazylice pw. Św. Tomasza Apostoła. Wzięli w niej udział  – władze miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie nowomiejskich placówek edukacyjnych oraz poczty sztandarowe. Uczniowie naszej szkoły czytali modlitwę powszechną i czytania mszalne, pełnili posługę ministrancką, a nauczycielka historii – Magdalena Kortes odczytała rys historyczny dotyczący okoliczności zakończenia największego konfliktu zbrojnego. Po zakończeniu Mszy Św. zgromadzeni w kościele złożyli kwiaty w miejscach pamięci przy ul. Działyńskich i 7 grudnia. Następnie mieszkańcy miasta i zgromadzeni na uroczystości udali się do Kinoteatru Harmonia, aby obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę VIII b pod kierunkiem nauczycieli Magdaleny Kortes i Marka Piątkowskiego.