I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas II – III.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas II – III. Gościliśmy uczniów z powiatu nowomiejskiego, reprezentujących następujące szkoły: Marzęcice, Brzozie Lubawskie , Ostrowite, Gwiździny, Bielice, Skarlin, Kurzętnik, Łąkorz, oraz Szkołę Podstawową Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, które reprezentował Pan Wicestarosta Jerzy Czapliński. Wraz z Panią Dyrektor naszej szkoły – Eweliną Niścigorską–Bojarską przywitał przybyłych uczniów oraz życzył uczestnikom sukcesu. Uczniowie zmierzyli się z testem, na którego wykonie mieli 45 minut. Następnie komisja konkursowa sprawdziła prace.

Wyniki wyglądają następująco:

➢ I miejsce: Antoni Dębski ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

➢ II miejsce: Zuzanna Lenga ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach

➢ III miejsce ex aequo: Kornelia Ulkowska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim oraz Sebastian Zapałowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Koordynatorem konkursu był anglista Pan Łukasz Leszczyński.