O Mikołaju Koperniku wiedzą już wszystko

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Fromborka. Dla uczniów klasy IV b była to nagroda za zwycięstwo w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku, który został zorganizowany w szkole we współpracy z animatorem sportu i kultury panem Ryszardem Krzemieniewskim.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Mikołaja Kopernika (fundatora nagrody dla zwycięskiej klasy). Wśród atrakcji odwiedzonych przez uczniów znalazło się planetarium, Szpital św. Ducha, gmach główny i park astronomiczny.

Podczas seansu w planetarium zobaczyliśmy konstelacje nieba na różnych półkólach i szerokościach geograficznych. W Szpitalu św. Ducha uczniowie mieli okazję zobaczyć dawne narzędzia służące lekarzom i aptekarzom oraz wystawę czasową „Corpus Christi”. W gmachu głównym Muzeum zapoznaliśmy się z historią życia Kopernika i jego odkryciami, jednak największą atrakcją było zwiedzanie parku astronomicznego. Poznaliśmy różnego rodzaju teleskopy, przez które uczniowie mogli obserwować bliskie i dalekie otoczenie.

Wycieczkę można śmiało zaliczyć do udanych – mnóstwo wrażeń, wiedzy, współpracy i integracji.

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku cały rok świętuje 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma i zaprasza wszystkich na prapremierę musicalu „Mikołaj Kopernik”, który odbędzie się w dniach 20-21 maja, a przygotowany został przez Operę Krakowską, w której repertuarze znajdzie się od 1 października.

Opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele – Liliana Lisakowska, Lidia Wiśniewska, Magdalena Kortes i Łukasz Leszczyński.

Obszerna galeria zdjęć na naszym profilu FB