Miejski Konkurs Ortograficzny

5 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny klas 1-3, w którym uczestniczyli uczniowie trzech nowomiejskich podstawówek. Konkurs przebiegał w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich. Każdy uczeń napisał dyktando i rozwiązał test ortograficzny, na który składały się łamigłówki, rebusy oraz zagadki. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z ortograficznymi zadaniami, a różnice w punktacji były niewielkie. Przedstawicielki naszej szkoły również wypadły bardzo dobrze: Lena Kasprowicz w kategorii klas drugich zajęła 1 miejsce – wychowawca Pani Małgorzata Gołębiewska, Zuzanna Kłosowska w kategorii klas trzecich zajęła 2 miejsce – wychowawca Pani Anna Sapała – Ponieważ, Alicja Perłowska w kategorii klas pierwszych zajęła 3 miejsce – wychowawca Pani Anna Falkowska – Rokicka. Wszystkim serdecznie gratulujemy, zaś laureatom 1 i 2 miejsca życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursu – powiatowym. Koordynatorem konkursu była Pani Małgorzata Gołębiewska.