Dzień Matki

W ramach Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny 25 maja 2023 r. Wolontariat naszej szkoły zaprosił swoje mamy oraz mamy aktorów biorących udział w przedstawieniu na uroczysty Dzień Matki. Na spotkanie przyszło również młodsze rodzeństwo naszych uczniów. Na tę okazję przygotowaliśmy bajkę „Czerwony Kapturek” w wersji polsko – niemieckiej, taniec oraz piosenkę. Bajkę przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Maja Orzechowska, role postaci odegrali uczniowie klasy 8b: Alicja Bojarska – Czerwony Kapturek, Oliwia Brzeska – myśliwy, Wojciech Cymer – wilk, Filip Cukrowski – mama, Wit Bartkowski – babcia, Ignacy Dąbkowski – narrator, pozostałe osoby: Aleksandra Kruszewska, Nikola Gargula. Taniec został zaaranżowany przez Julię Lubczyńską oraz Oliwię Heykę z kl. 8c, a piosenkę wykonały Oliwia Brzeska i Aleksandra Kruszewska – uczennice kl. 8b. Na końcu części oficjalnej wolontariusze złożyli swoim mamom życzenia i wręczyli im piękne czerwone róże. Całość dopełniła wspólna biesiada przy kawie. Mamy były wzruszone, po części tym, że ich już bardzo duże dzieci tak serdecznie i otwarcie potrafiły wyrazić swoją miłość. Opiekunkami Wolontariatu w naszej szkole są Panie: Maria Michalska i Maja Orzechowska.