Wycieczka klas pierwszych do Torunia

#PoznajPolskę

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili miasto Kopernika – Toruń. Program wycieczki obejmował zwiedzanie toruńskiej Starówki – dzieci zobaczyły Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski, pomnik Flisaka, Dom Mikołaja Kopernika, były również nad brzegiem królowej rzek – Wisły. Tradycyjnie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Następnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Słowik” w Teatrze Baj Pomorski. Następnie na zaczarowanych jeszcze magią teatru uczniów czekało Muzeum Piernika, a w nim warsztaty wypieku tych smakołyków. Ostatnią atrakcją wycieczki był pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Spędzony tam czas – nauka, zabawa, rozrywka, zachwyt i radość na pewno zostaną na długo w pamięci uczestników wycieczki. Dzień spędzony w Toruniu był bardzo udany. Pogoda i humor dopisały, więc wycieczkę uważamy za „zaliczoną na sześć”. Wycieczka była współfinansowana przez środki  pozyskane z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”.