Kubusiowi Przyjaciele Natury

Sprawozdanie z realizacji programu

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie kl. I – III przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”  organizowanego przez markę KUBUŚ. Był to program poświęcony tematyce ekologicznej, który wprowadzał dzieci w piękny świat natury.

W ramach programu zrealizowano scenariusze zajęć o następującej tematyce:

  1. Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych.
  2. Misja dom. Na tropie ekonawyków.
  3. Misja szkoła. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie w naturze.
  4. Misja las. Na tropie roślin i zwierząt.

Bohaterem wszystkich materiałów programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją chronić. Uczniowie mogli przenieść się z Nim we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dowiedzieli się jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat, dlaczego warto oszczędzać prąd, po co segregować odpady, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jak mądrze robić zakupy, dlaczego do życia potrzebne nam są zwierzęta i rośliny i jak o nie dbać.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych i pasjonujących zajęciach, podczas których mogli bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” zostały skonstruowane tak, by rozwijać u dzieci kreatywność, samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Udział w programie dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

Po przeprowadzeniu programu nasza szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Koordynatorem programu na terenie naszej placówki była

p. Anna Falkowska-Rokicka.