O OZE dla najmłodszych

Szkoła podejmuje szereg zadań związanych z ekologią. Tym razem uczniowie uczestniczyli w prelekcji oraz pokazie dotyczącym odnawialnych źródeł energii (OZE). Dowiedzieli się o rabunkowej gospodarce i udokumentowanym na filmie dewastowaniu planety przez człowieka. Prelegent p. Jerzy Wasilewski, dawny mieszkaniec naszego miasta, prowadzący zdrowy styl życia, odwiedzający różne zakątki świata podawał przykłady niszczycielskiej działalności człowieka. Odnawialne źródła energii to jedno z głównych rozwiązań, które może przyczynić się do powstrzymania zmian klimatu, a co za tym idzie do podjęcia działań w celu ratowania Ziemi. OZE same się odnawiają, są praktycznie niewyczerpalne, a przede wszystkim ekologiczne, przyjazne człowiekowi i środowisku. Uczniowie mieli okazję obejrzenia mobilnego urządzenia przedstawiającego zasady działania kolektora słonecznego i powietrznej pompy ciepła do podgrzewania wody oraz panelu fotowoltaicznego i turbiny wiatrowej do wytwarzania prądu. Zostały przedstawione zasady działania tych urządzeń oraz możliwości ich łączenia , aby w jak największym stopniu wykorzystać siły natury. Miejmy nadzieję, że edukując dzieci i młodzież wychowamy pokolenie przyjazne planecie.