Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

„To jest Twój rok, by podążać za marzeniami, zrobić coś dobrego, wykorzystać szanse, rozwijać pasje.”

Dziś o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Zgodnie z tradycją szkoły, która jest promotorką zdrowego stylu życia i wyeliminowała całkowicie tradycyjne szkolne dzwonki, nowy rok szkolny zainaugurował Nocturn Fryderyka Szopena. Pani wicedyrektor Teresa Bagińska serdecznie powitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz gości, którzy swoją obecnością zaszczycili uroczystość:- Burmistrza Miasta – pana Józefa Blanka;- Przewodniczącego Rady Miejskiej – pana Andrzeja Nadolskiego;- Kierownika referatu Oświaty, Kultury i Sportu – panią Agnieszkę Muszyńską;- Księdza Proboszcza – kanonika Zbigniewa Markowskiego;-Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Izabelę Rejman;- Media lokalne: Redaktora naczelnego Gazety Nowomiejskiej – pana Stanisława Ulatowskiego Po wprowadzeniu sztandaru, uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły pani Ewelina Niścigorska–Bojarska. Przywitała uczniów, życząc im – „pięknych chwil, kolorowych zeszytów, długich przerw, dużo uśmiechu i wyjątkowych przyjaźni. Niech nauka w naszej szkole będzie dla Was źródłem nieustającej satysfakcji i radości.” Serdecznie powitała pierwszoklasistów, życząc im wielu sukcesów i zadowolenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Z radością poinformowała uczniów i rodziców, że szkoła wzbogaciła się o pomieszczenia i sprzęt, które przyczynią się do udoskonalenia procesu dydaktyczno-wychowawczego. Do dyspozycji uczniów została oddana nowa świetlica, Bibliotekę szkolną, wzbogacono o kącik czytelniczy. W nowo zmodernizowanej sali lekcyjnej odbywać się będą lekcje biologii, muzyki i techniki, a dziewczęta przywita odświeżona szatnia przy sali gimnastycznej. Zwiększy się bezpieczeństwo uczniów, gdyż szkoła w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” otrzymała urządzenia, wzmacniające cyberbezpieczeństwo, w ramach projektu „Aktywna Tablica” wzbogaciła się o nowoczesny, interaktywny projektor dotykowy oraz pomoce i narzędzia, służące terapii dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Za zaistniałe zmiany, wsparcie i zrozumienie potrzeb słowa podziękowania skierowała na ręce Burmistrza Miasta pana Józefa Blanka. Pani Dyrektor ze specjalnym apelem zwróciła się do Rodziców, prosząc o wzmacnianie więzi ze szkołą. Wskazała, że jest to najlepszy sposób, by uczniowie osiągali sukcesy, zdobywali i pogłębiali wiedzę oraz harmonijnie i prawidłowo rozwijali się. Zwracając się do zebranych, wyraziła pragnienie – „chciałabym, abyśmy wszyscy czuli się w naszej szkole tak, jak w rodzinie.” Następnie zabrali głos przybyli goście. Burmistrz Miasta pan Józef Blank, życząc wspaniałego i udanego roku szkolnego, zapewnił o dalszej opiece i wsparciu. Do życzeń przyłączył się Ksiądz proboszcz Zbigniew Markowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Rejman. Dzisiejsza uroczystość była również okazją, by po raz kolejny oddać hołd tym, którzy polegli w czasie II wojnie światowej. Pani wicedyrektor Teresa Bagińska przywołała wydarzenia sprzed 84 lat. Zgromadzeni wysłuchali montażu słowno-muzycznego, zaprezentowanego przez uczennice z klas trzecich i szóstych naszej szkoły, a pani Magdalena Kortes przedstawiła rys historyczny. 1 września montaż ten uświetnił uroczystość przy pomniku w Nawrze, podczas której oddano cześć poległym i zamordowanym, w tym mieszkańcom powiatu nowomiejskiego. Uczniów przygotowali pani Renata Żurańska oraz pan Marek Piątkowski. Pani Wicedyrektor poinformowała, że naukę w tym roku rozpoczyna 328 dzieci i uczniów w 4 oddziałach przedszkolnych i 10 klasach. W tym 27 pierwszoklasistów i 8 nowych uczniów. Po zakończonej części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na pierwsze w tym roku spotkanie.