XVI Niedziela Cittaslow i Święto Pieczonego Ziemniaka

XVI Niedziela Cittaslow za nami! 24 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Niedzielę Cittaslow oraz Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza, która cieszy się od lat dużą popularnością, zgromadziła licznych gości. Po raz kolejny zacieśnialiśmy więzi i integrowaliśmy się. Jak co roku promowana była regionalna kultura, tradycja, rodzime produkty oraz rękodzieło. W pogodny nastrój i piknikową atmosferę wprowadził zebranych zespół ludowy „Nowomiejskie Róże”, który zaśpiewał regionalne utwory. Grono śpiewaków działa w ramach nowomiejskiego Klubu Seniora. Opiekę nad zespołem sprawuje nauczycielka naszej szkoły Pani Justyna Suwińska. Inauguracji Niedzieli Cittaslow i Święta Pieczonego Ziemniaka wspólnie dokonali pani dyrektor Ewelina Niścigorska-Bojarska wraz z Burmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego panem Józef Blankiem. Zaprosili zebranych na dzień przepełniony rodzinną atmosferą, pysznymi potrawami i zabawą. Życzyli mile spędzonych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Na uroczystości nie zabrakło również oficjalnych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas nowomiejscy samorządowcy, dyrektorzy, kierownicy i wicedyrektorzy szkół oraz instytucji kultury. Gdy umilkły echa przemówień, na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie. Dziedziniec szkolny rozbrzmiewał radosnymi piosenkami, a rodzice i przybyli goście mogli podziwiać występy dzieci. Popisy młodych artystów przeplatane były licytacjami, które z werwą i humorem przeprowadziła prowadząca imprezę, pani Justyna Suwińska. Zlicytowano mnóstwo przedmiotów i voucherów m.in. na usługi kosmetyczne – fryzjerskie, manicure, zabiegi na twarz; karnet na siłownię, voucher na tatuaż, do SPA dla pupila, na usługę pirografii, sesje zdjęciowe, komplet zaproszeń na wybraną imprezę, biżuterię, vouchery do restauracji i wiele innych. Nie lada gratką była licytacja ponad 35 metrów kostki brukowej, drewna opałowego oraz mebli. Dla publiczności przygotowano niemało atrakcji: m.in. dmuchane zjeżdżalnie, konkursy plastyczne, ozdabianie twarzy, malowanie na strechu, animacje dla dzieci, darty, koło fortuny, stoisko z maskotkami, a dla fanów motoryzacji tor gokartowy. Dużą popularnością cieszyły się stoiska z żywnością, które oferowały zarówno potrawy swojskie, jak i zdrową żywność. Kawiarenka zachęcała do degustacji wyśmienitych ciast, a liczne stragany nęciły kluskami z kapustą, pysznymi przekąskami, frytkami, kręconymi ziemniakami, plackami, chlebem ze smalcem, kiełbaskami z grilla, zupą dyniową i sałatkami. Wyjątkowym elementem imprezy było stoisko gastronomiczne z restauracji Zajazd Przy Kominku z Wielkiego Głęboczka. Profesjonalni kucharze na żywo prezentowali, jak przygotować potrawy z ziemniaka, które potem degustowali nasi goście. Swoje wytwory oferowały również stoiska z rękodziełem oraz z lokalną, swojską żywnością. Zespól The Good Time z Iławy zaprezentował utowry muzyki rozrywkowej. Lokalne media – Gazeta Nowomiejska, Telewizja Kopernik i Telewizja Eltronik upamiętniły naszą Niedzielę Cittaslow. W tę wrześniową niedzielę, dzięki Państwa wsparciu, zebraliśmy dodatkowe fundusze na rzecz naszej szkoły. Wyrażamy wdzięczność darczyńcom za vouchery, przedmioty, przysmaki, ciasta i wszystko to, co znalazło się na naszych stoiskach i licytacjach. Dziękujemy także tym z Państwa, którzy tak chętnie kupowali i licytowali. Dzięki Państwa wsparciu zakupimy zabawki i pomoce dydaktyczne do przedszkola oraz szkoły.