VIII MEMORIAŁ im. KAZIMIERZA OKOŁOWSKIEGO

Dnia 29 września 2023 r. dwójka naszych uczniów – Jakub Ziółkowski i Oskar Sławiński mieli zaszczyt uczestniczyć w VIII Memoriale im. Kazimierza Okołowskiego, zorganizowanym na nowomiejskim stadionie. Ta wyjątkowa sportowa impreza poświęcona pamięci wybitnego lekkoatlety, działacza sportowego, przyciągnęła wielu uczniów z różnych szkół i klubów sportowych. Pogoda tego dnia była idealna dla lekkoatletów. Nasza dwójka uczniów wystartowała w skoku w dal. Uczniowie dali z siebie wszystko. Swoją postawą zachwycili, zdobywając doskonałe miejsca, bijąc swoje rekordy życiowe. Jakub z wynikiem 4,38 m wywalczył trzecie miejsce. Oskarowi przypadło czwarte miejsce z wynikiem 4,35 m. Obaj uczniowie są dumni ze swoich wyników. Jednak nie tylko wyniki sportowe były istotne tego dnia, lecz również uczestnictwo w upamiętnieniu wybitnego lekkoatlety, działacza i człowieka, który poświęcił swoje życie dla rozwoju sportu nowomiejskiego. Na koniec dnia nasi uczniowie opuścili nowomiejski stadion z uśmiechami na twarzach. VIII Memoriał im. Kazimierza Okołowskiego na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci jako jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych oraz przyczyni się do rozwijania talentów lekkoatletycznych.