Kolorowy tydzień

Kolorowy tydzień to akcja, która na stałe zapisała się w szkolnym kalendarzu. Nasza placówka należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie, dlatego z ochotą promujemy zdrowy styl życia – właściwe odżywianie, ruch oraz komfort psychiczny. Dlatego po raz kolejny uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji KOLOROWY TYDZIEŃ. Akcja odbywała się w dniach od 16 do 20 października. Jej celem było promowanie jedzenia warzyw i owoców w czasie drugiego śniadania w szkole oraz kształtowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych. Przez pięć kolejnych dni dzieci przynosiły do drugiego śniadania warzywa lub owoce w następujących kolorach: w poniedziałek – kolor czerwony, we wtorek – kolor żółty, w środę – pomarańczowy, w czwartek – zielony, a w piątek – kolor fioletowy. Owoce i warzywa były spożywane podczas wspólnych przerw śniadaniowych. Nasi najmłodsi uczniowie są świadomi tego, że warzywa i owoce są podstawą codziennej diety. Produkty te dostarczają wielu cennych i niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzieci wiedzą, że jedzenie warzyw i owoców jest zdrowe i pyszne, a owocowo–warzywne śniadanie to moc, energia i uśmiech na cały dzień!🍅🥦🍊🍋🍇