Marsz dla Igora

„Pomagając jednej osobie, nie zmienisz całego świata, ale możesz zmienić świat jednej osoby”. Te słowa towarzyszyły uczniom naszej szkoły 12 października 2023 r., którzy w ramach akcji „Marsz dla Igora” wzięli udział w przemarszu. Tego dnia dzieci udały się na nowomiejski rynek, aby wyrazić swoje wsparcie osobom chorującym na nowotwór krwi. Była to okazja do promowania rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwi. W akcji wzięły udział dzieci 6- letnie z grupy „Żabki” oraz klasy: 1a, 2a, 2b, 3a i 4a wraz z opiekunami. Dzieci niosły ze sobą transparenty zachęcające do pomocy. Wcześniej uczniowie zostali zapoznani z historią biedroneczki Klary, która również chorowała i pomógł jej genetyczny bliźniak. Przedstawiona bajka pomogła zrozumieć dzieciom istotę tej choroby oraz sposób, w jaki można pomóc innym.