„WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ”

.Wieczór z książką to akcja, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych, a także upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-lll.

W klasie pierwszej spotkanie rozpoczęło się od czytania fragmentów wybranych przez dzieci bajek. Uczniowie po wysłuchaniu opowiadań mieli możliwość pokazania kolegom przyniesionych przez siebie książek. Następnie dzieci rozwiązywały quizy związane z bajkami, dzięki którym wykazały się świetną znajomością różnych postaci i wydarzeń. Dzieci otrzymały karty pracy i zakodowane kolorowanki. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Będziemy mile wspominać ten wieczór.

Podczas spotkania uczniowie klas drugich poznali Mikołajka – bohatera stworzonego przez Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempe, jego rodzinę, kolegów i nauczycieli. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali różne pozycje książkowe o Mikołajku, w skupieniu wysłuchali czytanych przez nauczyciela opowiadań o tym zabawnym chłopcu, obejrzeli prezentację multimedialną, rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, kolorowali ilustracje. Nie zabrakło również oglądania fragmentów filmu o Mikołajku. Na zakończenie spotkania uczniowie zgodnie stwierdzili, że postać Mikołajka jest im bardzo bliska i chcieliby, żeby był ich kolegą. Wszyscy zadeklarowali, że przygoda z Mikołajkiem nie skończy się na dzisiejszym wieczorze i z ciekawością sięgną po książki opisujące zabawne przygody chłopca i jego kolegów.

Trzecioklasiści spędzili klasowy Wieczór z książką czytając samodzielnie wybrane fragmenty swoich ulubionych książek. Okazało się, że największą popularnością cieszą się wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Można je również zaśpiewać oraz przygotować krótką inscenizację.