Spotkanie ze zwierzętami i ich opiekunami

Dziś naszą szkołę odwiedzili niesamowici goście. Były to pieski wraz z tymczasowymi opiekunami – wolontariuszkami w towarzystwie Zuzanny Kołkowskiej, weterynarz z Gabinetu Weterynaryjnego „Kubuś i przyjaciele”. Celem spotkania było zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a w szczególności kształtowanie postaw humanitarnych wobec naszych czworonożnych przyjaciół. Po przywitaniu gości przez dyrektor Ewelinę Niścigorską-Bojarską panie Justyna, Blanka i Natalia Beyer oraz Alina Świątkowska opowiedziały dzieciom historię psa z trzema łapkami oraz innych zwierząt ze schroniska. Dzieci poznały także zasady postępowania podczas znalezienia zagubionego psa na ulicy. Pani Zuzanna przybliżyła pracę weterynarza. Opowiedziała o leczeniu zwierząt, jak zajmować się naszym chorym pupilem, jak podawać mu lekarstwa. Ponieważ zbliża się okres zimowy, panie wolontariuszki przypomniały również o konieczności dbania o zwierzęta zimą, szczególnie tych, które przebywają na podwórku. Zaapelowały także o pomoc w zbieraniu karmy, żwirku dla kotów, a także o przynoszeniu starych koców, ręczników lub kołder. W trakcie spotkania wszyscy mieli okazję pogłaskać pieski, które od razu zyskały ogromną sympatię i zaprzyjaźniły się z naszymi uczniami. Na koniec Panie podziękowały naszym młodym wolontariuszom – Pawłowi i Piotrowi Świątkowskim, którzy wraz z mamą Aliną są tymczasowymi opiekunami bezdomnych kotów. Przypominamy, że nadal zbieramy karmę, żwirek, koce, kołdry. Potrzebne są też smycze, szelki, obroże, miski. Mogą być też twarde piłeczki do zabawy z psami. Uczniowie z klas IV – VII przynoszą dary do sali nr 3, natomiast przedszkolaki i dzieci z klas I – III do swoich wychowawców. Akcja trwa do końca listopada.