Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”. Polacy nigdy nie ulegli. Po 123 zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem wielu pokoleń Polaków nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. Dzień 11 Listopada to symbol miłości do Ojczyzny i dumy narodowej .Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości 7 XI 2023r. w Kinoteatrze ,,Harmonia” Miejskie Centrum Kultury pod honorowym patronatem burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego zorganizowało XVI Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej wspierający patriotyczne wychowanie młodego pokolenia i kultywujący pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. W tym artystycznym wydarzeniu wystąpiło 11 zespołów i 109 solistów z powiatu działdowskiego, iławskiego, lubawskiego, nowomiejskiego, a nawet olsztyńskiego. Jury z przyjemnością wysłuchało wszystkich wykonawców. Szkołę Podstawową nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich na festiwalu reprezentowała Wiktoria Wasielewska z klasy Va, która pięknie wykonała piosenkę ,, Co to jest niepodległość?”. Uczennicę do prezentacji przygotowała pani Justyna Suwińska i pani Teresa Łukwińska. Gratulujemy Wiktorii występu i jesteśmy przekonani, że dalej będzie rozwijać swoje muzyczne umiejętności. W kategorii klas 2-3 naszą szkołę reprezentowała Oliwia Kopistecka z klasy IIIA – wych. Małgorzata Gołębiewska. Zaśpiewała piosenkę „Czy wojna jest dla dziewczyn ?” Oliwka jak zawsze pięknie wykonała swój utwór i godnie reprezentowała nowomiejską Trójkę. Dziękujemy serdecznie i gratulujemy !