Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, która odrodziła się 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Nadolski, Radni Miejscy – Panowie Krzysztof Hoppe oraz Adam Kłosowski, Pani Paulina Blank z Urzędu Miejskiego oraz Pani Izabela Rejman – przewodnicząca Rady Rodziców. Odświętne stroje, kotyliony i melodie dzwonków podkreślały niezwykłość tego dnia. Towarzyszyła nam duma i radość, że nasz kraj istnieje na mapach politycznych Europy, że możemy mówić – Polska, nasza ojczyzna. W tym niezwykłym dniu, uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystym apelu, by obejrzeć przygotowany przez uczniów klasy IV a montaż słowno-muzyczny. Przypomniano tragiczne losy Polski, ale również wiarę i odwagę Polaków, którzy za nią walczyli i tworzyli ją na nowo, pomni słów, że „ojczyzna, to wielki zbiorowy obowiązek”. Młodych artystów przygotowali: Pani Magdalena Kortes, Panowie Piotr Gorzka i Marek Piątkowski. Dekorację wykonała Pani Katarzyna Wiśniewska.