Msza Św. w intencji Ojczyzny

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście zakończyły się Mszą św. za Ojczyznę w Bazylice pw. św. Tomasza Apostoła. Patriotycznej Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Osicki, katecheta naszej szkoły, Magdalena Kortes-nauczycielka historii przedstawiła rys historyczny dotyczący okresu zaborów i odzyskania przez Polskę suwerenności, natomiast uczennice Anita Perłowska i Dominika Kaczerzewska przedstawiły czytanie mszalne i modlitwę powszechną. We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe szkół i instytucji, w tym naszej placówki. Pieczę nad pocztem sztandarowym sprawował opiekun pocztu Łukasz Leszczyński. Oprawę muzyczną przygotował nowomiejski chór Cantamus, a w bazylice zgromadzili się samorządowcy z Burmistrzem Józefem Blankiem i Starostą Andrzejem Ochlakiem, radnymi miejskim, dyrektorami jednostek miejskich i powiatowych oraz mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego. Po akademii, świętowaniu w klasach i grupach przedszkolnych, pięknym koncercie w Kinoteatrze Harmonia i biegach niepodległościowych Msza św. za Ojczyznę była podsumowaniem wszystkich działań i refleksją nad przeszłością i przyszłością naszego narodu.