Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dziś liczna reprezentacja naszej szkoły uświetniła swoim występem konferencję, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Z radością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystość, podczas której między innymi podsumowano Powiatowy Konkurs Plastyczny pod nazwą ” Dobre zdrowie jest w cenie, więc rzuć palenie”. Uczniowie klasy VII wysłuchali ciekawej prelekcji Pani Joanny Rumińskiej z PSSE Nowe Miasto Lubawskie na temat szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie klasy III a przygotowani przez swoją wychowawczynię Panią Małgorzatę Gołębiewską, słowem i piosenką nakłaniali widzów do dbania o środowisko naturalne oraz uświadomili, jak zgubny wpływ na zdrowie człowieka ma palenie papierosów. Zespół wokalno – instrumentalny, przygotowany przez Panią Kingę Szczechlę, zaprezentował autorską piosenkę „Zdrowo i sportowo w SP3”, a grupa taneczna prowadzona przez Panią Agatę Olszewską, złożona z uczniów klas I-III, wykonała taniec do piosenki Cleo „Dom”. Występ naszych artystów został nagrodzony gromkimi brawami, a Pan Wicestarosta wręczył wszystkim występującym i ich opiekunom upominki oraz baloniki. Dziękujemy za zaproszenie i wyrażamy chęć współpracy w przyszłości.