Szkolne Przygody Gangu Mocniaków

Grupa ,,Rybki ” zakwalifikowała się do programu edukacyjnego pt. ,, Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” – sieci sklepów Biedronka. Nasza grupa przedszkolna jako jedna z 7000 tysięcy szkół otrzymała pakiet startowy z atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi, dzięki którym dzieci poszerzą i utrwalą wiedzę zdobytą w trakcie zajęć. Celem programu ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. To graficznie przedstawione zalecenia, przygotowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, które określają proporcje poszczególnych grup produktów w całodziennej diecie. W podejmowaniu najlepszych wyborów żywieniowych pomoże dzieciom Gang Mocniaków. Każdy z jedenastu różnorodnych bohaterów pokaże wartość zbilansowanego posiłku i razem udowodnią, że w pełnym składzie mogą więcej!