84 rocznica „Czarnego czwartku”

7 grudnia uczciliśmy pamięć 25 mieszkańców naszego powiatu, którzy zostali rozstrzelani przez niemiecką organizację Selbschutz. To już 84 rocznica „Czarnego czwartku”, podczas którego 15 mieszkańców zginęło na podwórku ówczesnej gazety Drwęca (dziś ulica 7 grudnia) w Nowym Mieście Lubawskim, a 10 w Lubawie. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili tę smutną rocznicę patriotyczną. O godz. 12.00 odbyła się Msza Święta, w której uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: pani wicedyrektor Teresa Bagińska, uczniowie klasy IV a wraz z wychowawcą panem Piotrem Gorzka oraz poczet sztandarowy z opiekunem panem Łukaszem Leszczyńskim. Po zakończeniu mszy zgromadzeni udali się do miejsca pamięci, gdzie złożono kwiaty przy dawnej katowni Selbschutzu przy ul. Działyńskich oraz przy pomniku rozstrzelanych. Pamięć o tragicznych wydarzeniach z dnia 7 Grudnia jest wciąż żywa w naszym społeczeństwie. Rokrocznie wracamy pamięcią do tych, którzy odeszli, abyśmy my dziś mogli cieszyć się wolnością. Chwała Bohaterom!