Lampiony adwentowe powstawały na religii

Na początku tego tygodnia nasze lekcje religii rozpoczęliśmy od robienia lampionów adwentowych. W przedszkolu grupa pięciolatków i sześciolatków, a w szkole uczniowie klas: pierwszej i drugich przystąpili do prac nad symbolami Adwentu. Katechetka Pani Kinga Szczechla przybliżyła dzieciom tematykę związaną z radosnym oczekiwaniem na narodziny Jezusa. Przedstawiła również symbolikę lampionów. Następnie rozpoczęły się prace nad lampionami. Uczniowie wycinali gwiazdki, serca i różne symbole świąteczne. Dziecięce rączki tworzyły piękne unikalne lampiony. Uczniowie dzielili się pomysłami i pomagali sobie nawzajem, tworząc wyjątkowe dzieła sztuki. Na koniec dzieci zabrały swoje lampiony adwentowe do domu. Prace nad lampionami adwentowymi nie tylko wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, ale także nauczyły cierpliwości, rozbudziły kreatywność i wywołały radość. Niech lampiony adwentowe przypominają dzieciom o czasie oczekiwania, nadziei i radości, które towarzyszą nam w okresie świątecznym.