Mamy nową pracownię sensoryczną

Z wielką radością i dumą prezentujemy Państwu naszą piękną nową SALĘ SENSORYCZNĄ, w której już od dziś pełną parą ruszają zajęcia z TERAPII SENSORYCZNEJ. Prowadzi je nauczycielka naszej szkoły – Pani Judyta Sokołowska – pedagog specjalny oraz wykwalifikowany i doświadczony terapeuta Integracji Sensorycznej. Nasza sala powstała dzięki staraniom Burmistrza Miasta Pana Józefa Blanka, w ramach projektu pn. „Szkoła na miarę XXI wieku – poprawa warunków edukacji ogólnokształcącej szkół podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim”. W naszej Sali Sensorycznej dysponujemy profesjonalnym sprzętem, który wspomoże proces terapeutyczny i przyczyni się do osiągania pozytywnych rezultatów. Terapia sensoryczna ma na celu pomoc dzieciom z zaburzoną lub zbyt wolno rozwijającą się umiejętnością integracji bodźców sensorycznych. Jej zadaniem jest nauczenie dziecka jak prawidłowo reagować na wrażenia zmysłowe i oswojenie go z różnorodnością świata. Dodatkowo terapia sensoryczna rozwija zmysł równowagi oraz zdolności psychoruchowe dziecka, czyli wspomaga jego rozwój. Jesteśmy pewni, że dzieci uczestniczące w zajęciach terapii sensorycznej będą lepiej się rozwijać pod względem psychoruchowym, radzić sobie z integracją i porządkowaniem bodźców płynących ze świata zewnętrznego. U dzieci mających trudności z przystosowaniem się do nowej sytuacji zanikną agresywne reakcje, zmniejsza się nadpobudliwość ruchowa, dzieci zaczną lepiej komunikować swoje potrzeby i nawiązywać interakcje z otoczeniem, poprawi się ich koordynacja ruchowa i zmysł równowagi. Cieszymy się, że nasza szkoła zapewnia uczniom coraz lepsze warunki nauki i rozwoju 😊